Людська фантазія безмежна, і політ думки ніщо не стримує. Можливо, цим і пояснюється поява незвичайних будинків, що вражають не так архітектурними вишукуваннями, як несхожістю на все, що було раніше. У ряді випадків автори цих будинків мислили настільки парадоксально, що їх твори не перестають дивувати сміливістю ідей та оригінальністю їхнього втілення.
Отже, найнезвичайніші будинки, в яких можна жити.
Кривий будинок у Сопоті
У 2004 році в Сопоті, Польща, було реалізовано найцікавіший проект архітекторів Залевського та Шотинського. Це будинок, фасад якого не має жодної рівної лінії, тому на нього просто боляче дивитися.
Будинок відразу ж зайняв належне місце у низці міських пам’яток. Його перший поверх відданий під численні магазинчики та кафе. Верхні поверхи займають офіси кількох радіостанцій.
Слід визнати, що польський будинок має «родичів» в інших країнах. Це знаменитий «Танцюючий дім» у Чехії.
А також не такий відомий «П’яний дім» у Будапешті.
Найвужчий будинок
Ця унікальна будова під назвою Keret House знаходиться у Варшаві. Його ширина складає всього від 3-х до 5-ти футів, тому будинок відмінно вписався в отвір між двох будівель. Звичайно, для житла він не надто придатний, але на кілька днів на рік він стає резиденцією художника. Незважаючи на більш ніж компактні розміри, будинок цілком функціональний, і в ньому дуже багато світла завдяки скляному даху.
Підземний екодом у Великій Британії
Будинок збудований у глибині пагорба, так що нагору виходять лише величезні стельові вікна, утворюючи витончену п’ятипелюсткову квітку. Коли настає вечір, і всі вікна спалахують, видовище набуває справді грандіозного вигляду.
Це екологічно чисте і дуже комфортне житло. Воно належить футболісту Гарі Невіллу.
Будинок-камінь у Португалії
Така незвичайна будова унікальна: подібного їй не зустрінеш. У тандемі з самою природою людина створила комфортне житло в мальовничому місці країни. Щоправда, сьогодні тут ніхто не живе, оскільки будинок має величезний попит у туристів, які відвідують Португалію.
Божевільний будинок у В’єтнамі
Архітектор та господиня цього чудового зразка екзотичної архітектури Ханг Нга влаштувала в будинку готель. Тут немає двох однакових кімнат, всі приміщення своєрідні та оригінальні. Виглядаючи зовні як товстий ствол старого дерева, зсередини готель є химерним лабіринтом з кривих коридорчиків, що з’єднують кімнати, що нагадують обрисами печери.
Такого ви ніде не побачите! Можливо, натхнення Ханг Нга черпала, споглядаючи безсмертні витвори Антоніо Гауді, як Каса Міла (Каменоломня).
Дім Бальо
або Крипта колонії Гуеля