Різновидом монолітного залізобетонного фундаменту для каркасних будинків є утеплений шведський фундамент. Інакше такий вид несучої основи називають УШП – утеплена шведська плита. Основною перевагою такого фундаменту є наявність утеплення під шаром залізобетону. За рахунок цього скорочуються втрати тепла та зменшуються витрати на опалення.
Основні відмінності УШП
УШП належить до категорії малозаглиблених підстав. При будівництві фундаменту будинку не потрібно копання глибокого котловану, оскільки для міцності плиті достатньо товщини не більше 200 мм. Також знадобиться місце для ущільненої піщано-гравійної підкладки та шару термозахисного матеріалу, тому сумарна величина заглиблення становить близько півметра.
Під час будівництва фундаменту під будинок одночасно прокладаються висновки інженерних систем. Також можливе облаштування водяної теплої підлоги. При певній якості бетонних робіт у поєднанні з високою кваліфікацією монтажників верх плити може бути основою для укладання фінішного покриття для підлоги.
Переваги УШП
- Скорочений період будівництва, тому що комунікації інтегруються прямо в плиту фундаменту, а влаштування підлоги не вимагає вирівнювання;
- Відсутність потреби у важкій землерийній техніці;
- Енергоефективність: незважаючи на те, що підлога знаходиться практично на одному рівні з грунтом, в будинку буде тепло, що регулює витрати на опалення;
- Облаштування дренажної системи разом із основою.
- Зменшення рухів ґрунту: тепла основа будинку запобігає морозному спучування ґрунту;
Для порівняно легких будинків із дерева пристрій утепленого шведського фундаменту – найкращий вибір. У той же час слід застосовувати його з обережністю на ґрунтах з низькою несучою здатністю – торфовищах тощо. Для отримання гарантовано високого результату знадобляться значні фінансові інвестиції та залучення досвідчених будівельників.