Підключення будинку до електроенергії може бути виконане методом повітряного введення та кабельним способом. Обидва методи мають особливості при підключенні. Варто відзначити, що вибір способу введення залежить від розподільчої мережі. Розглянемо кожен спосіб докладніше.
Особливості повітряного підключення електрики до будинку
При повітряному підключенні кабель протягують повітрям від найближчої точки електромережі. Згідно з нормами, від введення до стовпа відстань має бути не більше ніж 20 метрів.
Для введення використовується стандартний провід СІП – самонесучий ізольований провід.
При виборі кабелю для повітряного введення визначальними характеристиками має бути міцність і величина перерізу. Провід кріпиться за допомогою анкерних затискачів до стовпа та до будинку.
Зовнішня частина дроту – від стовпа до зовнішньої стіни будинку або відгалуження, розташовується на такій висоті, щоб до проводу неможливо було дотягнутися. Існують норми розташування проводів до землі, вікон, а також над громадськими зонами та інше.
Внутрішня частина дроту – всередині будинку до розподільчого щитка або введення, може бути виконаний через дах або стіну.
Переваги повітряного введення:
- Надійність;
- Простий спосіб виконання;
- Легкість монтажу;
- Легкість в обслуговуванні;
- Невеликий бюджет;
Недоліки:
- Можливість обриву дроту;
- Зовнішній вигляд.
Кабельне введення в будинок
Кабельне введення не псує архітектурний дизайн та завершеність стилю. Часто саме ця причина ставати основною при виборі цього способу, так само перевагами є те, що він:
- не схильний до погодних впливів (вітер, сніг, льоду);
- захищений від вандалізму та крадіжки, що важливо, якщо будинок залишається на тривалий час без нагляду (використовується лише влітку).
Основним недоліком монтажу кабельного введення є значна вартість як матеріалів, так і самих робіт необхідних для його виконання в порівнянні з повітряним введенням. Також збільшується час монтажу.